Cookie Consent by Free Privacy Policy website Všetko pre spájkovanie - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Všetko pre spájkovanie

Všetko pre spájkovanie

10. januára 2020

Elektrotechnický priemysel sa nezaobíde bez cínu. Tento mäkký kov striebrobielej farby sa nepretržite používa od staroveku. Dnes je využívaný hlavne v elektrotechnike na spájkovanie. Vedeli ste, že v roku 2006 sa zhruba polovica svetovej produkcie cínu použila na spájkovanie, či už išlo o ručné spájkovanie, vlnové spájkovanie alebo reflow?

Rôzne typy spájkovania

V našom eshope nájdete všetko potrebné pre každý z týchto typov spájkovania. V prípade, že Vaša firma využíva reflow a SMT linku, ktorej súčasťou je napastovanie DPS, sú pre Vás zaujímavé naše cínové pasty. Na čistenie reflow pecí môžete použiť výrobky Microcare, na čistenie šablón čistiace rolky Swiftmode. Tieto vedia vďaka špeciálnej štruktúre zo šablón odstrániť viac zvyškov pasty a navyše sú kompletne recyklovateľné.

Vlnové spájkovanie

Ak Vaša firma používa technológiu vlnového spájkovania, máme na výber rôzne typy tyčového cínu a tavidiel. Tavidlo má veľký vplyv na spájkovací proces, väčšinu problémov pri spájkovaní spôsobuje nesprávny výber typu tavidla a jeho množstvo. Správny výber je naozaj kľúčový, musíte pri tom zvážiť, akú silnú oxidáciu potrebujete odstrániť a aký typ cínu sa používa. S výberom Vám rád pomôže náš odborník na spájkovanie, Michal Raus, európsky vicemajster v spájkovaní z roku 2015 a expert na štandardy IPC A-610, IPC 7711/21 a JSTD 001.

Selektívne vlnové spájkovanie

Pokiaľ máte záujem o selektívne vlnové spájkovanie, v našej ponuke je viacero typov inline/ stand alone zariadení na selektívne laserové spájkovanie spoločnosti Laserssel. Na očistenie odporúčame výrobky Microcare.

Ručné spájkovanie

Tretím, klasickým typom spájkovania, je ručné spájkovanie. V našom eshope nájdete všetko, čo pre to potrebujete. Od trubičkového cínu, cez čistenie po kompletnú výbavu: spájkovacie stanice, horkovzdušné stanice, spodné ohrevy, hroty, odsávacie pásiky a ďalšie príslušenstvo.  Trubičkový cín od firmy CRM Synergies ponúka rôzne hrúbky cínu s rôznymi typmi tavidla. Typ a percento tavidla je navyše možné podľa potrieb zákazníka individuálne nastaviť. Dajte nám vedieť, aký typ trubičkového cínu potrebujete a my Vám ho dodáme podľa Vašej špecifikácie.

Bezolovnatý aj olovnatý cín

V súlade s RoHS ponúkame bezolovnatý aj olovnatý cín, ktorý samozrejme môžu používať len vybrané priemyselné odvetvia. A ako sú s našim cínom spokojní naši zákazníci? Prečítajte si vyjadrenie firmy Služba Nitra. „Zloženie dodávaného cínu sa osvedčilo pre aplikáciu laserového spájkovania. Benefity cínu sú najmä v kvalite zloženia (homogénnosti) v celej cievke, pretože laserové spájkovanie je veľmi citlivé na akúkoľvek zmenu zloženia zliatiny. Pre odladenie celého procesu je tiež dôležité použité tavidlo v trubičke. Ďalším dôležitým aspektom je dodržanie čistoty povrchu trubičky a tiež priemeru trubičky v dodávkach- o tých záležitostiach sme pri používaní cínu od Realtime Technologies nemali ani potuchy, že existujú. Z nášho pohľadu je cín od Realtime Technologies vhodný pre použitie na automatickom spájkovaní.“

S dodaným cínom je spokojná tiež firma Visteon: „Tyčový cín SAC305 dodávaný Realtime Technologies používame v našom slovenskom závode niekoľko rokov. Používame ich na selektívne spájkovanie pre štyri zariadenia. Pri spájkovaní sme nemali žiadne problémy s kvalitou. Všetky dodávky boli bez zdržaní a v požadovanej kvalite.“ 

Realtimeshop

Navštívte náš eshop ešte dnes a objavte mnoho ďalších výrobkov, ktoré zmenia Vašu prácu na radosť. http://www.realtimeshop.sk/

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Technická 5, 821 04 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK 202 2928 413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn Facebook YouTube YouTube  

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies