Cookie Consent by Free Privacy Policy website Trichinoskop - mikroskop, ktorý okamžite objaví Trichinellu (svalovca) v mäse - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Trichinoskop - mikroskop, ktorý okamžite objaví Trichinellu (svalovca) v mäse

Trichinoskop - mikroskop, ktorý okamžite objaví Trichinellu (svalovca) v mäse

4. mája 2021

Svalovec je okrúhly červ z triedy Nematoda, ktorý sa vyskytuje u mäsožravcov a spôsobuje ochorenie trichinelózu. Najznámejší druh je Trichinella spiralis, ktorá sa vyskytuje u ošípaných a človek sa môže nakaziť po konzumácií bravčového alebo diviačieho mäsa. Trichinelóza má dve formy, črevnú a svalovú. Obidve sú nebezpečné a môžu končiť úmrtím. Práve preto sú na Slovensku a v celej Európe prísne nariadenia, aby bolo mäso domácich ošípaných po zabití vyšetrené na parazita trichinely.

Dánska firma TAGARNO vyvinula riešenie, ktoré umožňuje okamžite identifikovať svalovca v bravčovom mäse. Digitálny trichinoskop má vynikajúcu kvalitu zobrazenia a okamžite prenáša obraz. Softvér má v sebe navyše predefinované skenovanie vzorky, vďaka ktorému Vám nič neunikne. Jednoducho položíte vzorku pod mikroskop a postupujete podľa inštrukcií. Motorizovaná XY podložka sa začne automaticky pohybovať tak, aby bola celá vzorka preskúmaná. Ak sa potrebujete na niektoré miesto lepšie pozrieť, zastavte podložku, priblížte si oblasť a preskúmajte ju. A samozrejme, celý proces si viete zdokumentovať. Stačí stlačiť Image capture a zachytiť jednotlivé kroky inšpekcie.

Digitálne riešenie sa skladá z trichinoskopu, motorizovanej XY podložky a softvérovej aplikácie, ktorá spracuje zaznamenané dáta. Systém je automatizovaný a veľmi jednoducho sa ovláda. Firmám v potravinárskom priemysle umožní získať spoľahlivé a kvalitné výsledky analýzy vzoriek mäsa z prasiat určených na trh. digitalny mikroskopBenefity

  • Špeciálna nádržka na počítanie lariev sa zmestí presne pod trichinoskop.
  • Motorizovaná XY podložka má preddefinovaný pohyb, vďaka ktorému je celá plocha systematicky pokrytá.
  • Podložku viete kedykoľvek zastaviť a priblížiť si časť vzorky.
  • Motorizovaná podložka robí pravidelné krátke zastávky, aby si operátor neunavil oči.
  • Kedykoľvek viete zachytiť zobrazený obraz, ktorý viete ďalej poslať kolegom.

Zaujalo Vás toto riešenie? Kontaktujte nášho odborníka na digitálne mikroskopy, Michala Rausa, ktorý Vám rád poskytne viac informácií: mraus@realtimetec.sk, 0917/ 112 716.  

Pozrite si trichinoskop v našom eshope.

Objavte ďalšie typy digitálnych mikroskopov firmy TAGARNO

Zdroje: https://www.svps.sk/potraviny/info_Trichinely.asp

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Technická 5, 821 04 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK 202 2928 413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn Facebook YouTube YouTube  

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies