Cookie Consent by Free Privacy Policy website Senzor teploty a vlhkosti pre múzeá, galérie, archívy a knižnice - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Senzor teploty a vlhkosti pre múzeá, galérie, archívy a knižnice

Senzor teploty a vlhkosti pre múzeá, galérie, archívy a knižnice

7. mája 2021

Pravidelné sledovanie teploty a relatívnej vlhkosti je v múzeách, galériách, archívoch a knižniciach mimoriadne dôležité. Umelecké diela, knihy a manuskripty sú veľmi citlivé aj na malé zmeny teploty a vlhkosti. Tieto zmeny spôsobujú poškodenie vnútorných štruktúr.

Pri suchom vzduchu sa na olejomaľbách tvoria prasklinky, knihy a manuskripty krehnú. Mnoho umeleckých predmetov je z dreva. Drevo je veľmi hygroskopický materiál, ktorý stále pracuje. Vzácne drevené sochy a obrazy z oltárov namaľované najčastejšie na dreve preto potrebujú na svoje prežitie presne definovanú optimálnu teplotu a vlhkosť.

Rovnako príliš vysoká relatívna vlhkosť vzduchu škodí uskladneným exponátom. Vtedy sa darí plesniam a baktériám.

Monitorovací systém pre múzeá, galérie, archívy a knižnice

Automatický systém monitorovanie teploty a vlhkosti pomáha zachovať optimálne podmienky a predchádzať tak nenávratným škodám. Monitoring teploty a vlhkosti je dôležitý nielen vo výstavných sálach (v prípade galérií a múzeí), ale aj v depozitároch. Tam sú diela často uskladnené tesne pri sebe, mimo pravidelného dohľadu a poškodenie si tak nikto nemusí dlhší čas všimnúť. Prípadne zaregistrujete škody, až keď je už neskoro.

IoT riešenie

Bezdrôtové merače vlhkosti a teploty od firmy SensMax monitorujú aktuálny stav teploty a vlhkosti, zaznamenávajú ich a v prípade zmeny preddefinovaných hodnôt Vás okamžite upozornia. V systéme si viete nastaviť individuálne parametre povolených hodnôt pre teploty a relatívnu vlhkosť pre každý senzor umiestnený v budove. Ide o skvelé riešenie práve pre múzeá, ktoré majú v zbierkach predmety, ktoré potrebujú rozdielnu relatívnu vlhkosť vzduchu. Pri organických materiáloch je optimum 45-55% RH, kovy potrebujú suché prostredie s vlhkosťou vzduchu pod 30% RH.

iot senzor 

Hlavné výhody senzorov SensMax

  • V prípade zmeny príde notifikácia na e-mail alebo SMS.
  • Bezdrôtové senzory majú v sebe zabudované nehorľavé batérie s výdržou 5 rokov.
  • Vďaka malým rozmerom (čidlo ľahko schováte v dlani) sa senzory bez problémov inštalujú. Inštalácia je veľmi jednoduchá a zaberie len pár minút.
  • Máte istotu, že každá výstavná miesnosť a depozitár majú optimálnu teplotu a vlhkosť.
  • Senzory každých 5 minút posielajú cez LAN/ internetové brány údaje do online reportovacieho portálu, kde si viete jednoducho pozrieť a stiahnúť reporty za zvolené obdobie.
  • LAN/internet gateway vie automaticky zaznamenať dáta až z 250 snímačov v rádiuse 150 metrov alebo 500 metrov pri použití zosilovačov signálu.
  • Rozsah merania teploty je od –20℃ do +55℃ s presnosťou ± 0.5℃. Rozsah merania relatívnej vlhkosti je 0% - 100% s presnosťou 3,5%.
  • IoT monitorovací systém firmy SensMax sa skladá z bezdrôtových senzorov teploty a vlhkosti, LAN/internetovej brány na prenos dát a online reportovacieho systému SensWeb.

Kontaktujte nás ešte dnes a získajte bezplatnú konzultáciu: 02/ 2120 1800, info@realtimetec.sk

Pozrite si detaily jednotlivých senzorov na našom eshope.

Prečítajte si viac o našich službách v oblasti vývoja, výroby a distribúcii IoT senzorov

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Technická 5, 821 04 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK 202 2928 413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn Facebook YouTube YouTube  

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies