Cookie Consent by Free Privacy Policy website Predstavujeme Thermaltronics: líder v oblasti spájkovania - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Predstavujeme Thermaltronics: líder v oblasti spájkovania

Predstavujeme Thermaltronics: líder v oblasti spájkovania

29. marca 2021

V elektrotechnickom priemysle je spájkovanie kľúčovým procesom, bez ktorého by nebolo možné vyrábať komplikované elektronické zostavy. A aj keď to vyzerá byť jednoduché, dosiahnuť spoľahlivý a kvalitný spoj je svojím spôsobom umenie. Preto je výber správnych spájkovacích nástrojov veľmi dôležitý.

V ručnom spájkovaní je Thermaltronics pojem. Ich spájkovacie stanice využívajú unikátnu technológiu Curieho bodu, vďaka ktorej vedia presne kontrolovať teplotu. Presnosť teploty je dnes kľúčová pri skladaní mimoriadne citlivých a komplexných elektronických zostáv. Hustota komponentov, veľkosť vývodu a tepelne citlivé komponenty – toto všetko sú dôvody, prečo je spájkovanie čoraz náročnejšie a vyžaduje presné nástroje. Technológia Curieho bodu je výnimočná v tom, že reaguje na teplotné požiadavky každého jednotlivého spájkovaného spoja a okamžite reguluje výkon. Pri použití spájkovacích staníc Thermaltronics tak viete vyhovieť presným požiadavkám spájkovanej plochy a spájkovacieho materiálu. Na rozdiel od iných typov spájkovacích staníc, ktoré využívajú na dosiahnutie teploty mikroprocesory, Thermaltronics pracuje s fyzikálnymi veličinami.

Spájkovacie stanice sú napájané 13.56 MHz alebo 470 KHz zdrojmi a samotné nastavenie potrebného výkonu prebieha v jadre hrotu, kde vďaka Curieho bodu je teplota stabilizovaná a okamžite prenášaná do špičky hrotu.

Okrem ručných spájkovacích staníc ponúka Thermaltronics tiež množstvo príslušenstva vhodného pre spájkovanie a rework. Medzi nimi sú veľmi obľúbené spodné ohrevy, horkovzdušné stanice, odspájkovacie sady, spájkovacie kliešte, odsávače, ako aj inovatívne spájkovacie roboty.

Pri vývoji spájkovacieho robota Thermaltronics sa dizajnéri najskôr zaujímali o to, aké pohyby ľudia robia pri spájkovaní a potom ich zreplikovali do podoby efektívneho robotického spájkovania. Na rozdiel od karteziánskych lineárnych robotov majú v sebe spájkovacie roboty Thermaltronics zabudovaný koncept dizajnu a prvky, ktoré pri pohyboch zaručujú presnosť aj pri opakovane vykonávaných činnostiach. Čím sú spájkovacie roboty Thermaltronics výnimočné?

  • Majú dve ramená a šesť osí
  • Inteligentne kompenzujú nerovnosti alebo prehnutie DPS
  • Technológia Curieho bodu zabezpečuje presnú teplotu spájkovania
  • Vyspelý systém rozpoznávania a mapovania obrazu
  • Na zaručenie presnosti používajú referenčné značky
  • Laser dynamicky upravuje výšku
  • Získavate doživotnú záruku aktualizácie softvéru

Americko-austrálska firma Thermaltronics vyrába široké portfólio produktov pre spájkovanie, ktoré sa používajú v elektrotechnickom priemysle. Pri výrobe Thermaltronics produktov sa prísne dbá na dodržanie medzinárodných štandardov, medzinárodných výrobných noriem a súlad s normami ISO 9000 a ISO 14000. Firma Thermaltronics je držiteľom certifikácie TuV, GS, NRTL a CE. Kvalitu výrobkov Thermaltronics potvrdzuje tiež viacero ocenení, ktoré získali. Napríklad spájkovací robot TMT-R9800S má na konte hneď štyri prestížne ocenenia. (Viac info tu)

Rozmýšľate nad spájkovacími stanicami alebo spájkovacími robotmi od Thermaltronics a neviete si vybrať, ktoré z nich sú pre Vás to pravé? Náš vicemajster Európy v ručnom spájkovaní z roku 2015, Michal Raus, Vám rád poradí. Kontaktujte ho na 0917 112 716 alebo mraus@realtimetec.sk.

Prečítajte si aj o spájkovacích hrotoch Thermaltronics, ktoré sa nekazia

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Technická 5, 821 04 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK 202 2928 413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn Facebook YouTube YouTube  

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies