Cookie Consent by Free Privacy Policy website Laserové spájkovanie LASERSSEL - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Laserové spájkovanie LASERSSEL

Laserové spájkovanie LASERSSEL

23. septembra 2019

Kórejská spoločnosť Laserssel používa patentovanú technológiu rozptylu laserového lúča vo svojich automatických laserových spájkovacích strojoch. Na rozdiel od tradičného laserového selektívneho spájkovania, kde sa každý spájkovací bod zohrieva osobitne pomocou zaostreného laserového lúča, sú zariadenia Laserssel vybavené variabilnými posunovými šošovkami a otvormi rôzneho tvaru. To umožňuje rovnomerné zahrievanie pracovných plôch určitej veľkosti. To znamená, že všetky kontakty v BGA, QFP atď. sa spájkujú súčasne, čo minimalizuje riziko presunu komponentu počas procesu.

Štvorcové alebo obdĺžnikové otvory vymedzujú operačnú oblasť lasera na naprogramované polia. K zahrievaniu dochádza iba v prevádzkovom poli a vo vzdialenosti 50 μm od pracovného poľa teplota nepresahuje rozsahy škodlivé pre tepelne citlivé komponenty. Proces uskutočňovaný pomocou rozptýleného laserového lúča sa môže použiť ako na spájkovanie, tak aj na odpájkovanie komponentov.

Zariadenia Laserssel sú tiež reworkovacie stanice, ktoré sa vyznačujú rýchlosťou, presnosťou procesu a tiež celkovou teplotnou bezpečnosťou komponentov obklopujúcich opravovanú oblasť.

Zariadenia Laserssel sa úspešne používajú v odvetviach ako automobilový priemysel, komunikácia, vojenský priemysel a výroba polovodičov.

Pre viac informácií nás kontaktujte.

 

 

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Technická 5, 821 04 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK 202 2928 413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn Facebook YouTube YouTube  

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies