Cookie Consent by Free Privacy Policy website Koľko alkoholu ročne stratíte odparovaním? Máme perfektné riešenie, ako tomu zabrániť - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Koľko alkoholu ročne stratíte odparovaním? Máme perfektné riešenie, ako tomu zabrániť

Koľko alkoholu ročne stratíte odparovaním? Máme perfektné riešenie, ako tomu zabrániť

27. júla 2020

Viete, že každý rok sa z uskladneného alkoholu odparia až 2%? Tieto čísla sú dokumentované pri whisky a tento fenomén získal v anglicky hovoriacich krajinách výraz angel’s share, anjelský podiel. Alkohol sa odparuje tiež z vína uskladneného v sudoch. Čím je vzduch v skladových priestoroch suchší, tým viac vína sa zo suda odparí. To sa negatívne odrazí na množstve alkoholu a výslednej chuti, keďže sa odparuje tiež alkohol z vína. Pri výrobe a skladovaní vína je teda správna vlhkosť vzduchu mimoriadne dôležitá. Pokiaľ doma nemáte po prarodičoch vínnu pivnicu z 13. storočia s dokonale stabilnou teplotou a vlhkosťou, musíte investovať veľa času a energie do toho, aby ste vášmu vínu zabezpečili dobré podmienky na zrenie.

Priemyselné zvlhčovače IKEUCHI, ktoré vytvárajú suchú hmlu, dokážu efektívne regulovať požadovanú vlhkosť vo vínnych pivniciach a znížiť odparovanie alkoholu. Vďaka svojim špecifickým vlastnostiam suchá hmla nezamočí sudy a na rozdiel od iných typov zvlhčovačov nehrozí mokrá podlaha.  

  • Suchá hmla tvorená v zariadeniach IKEUCHI vytvára miniatúrne kvapky vody s veľkosťou 7,5 mikrónov.
  • Suchá hmla sa vyparí ešte vo vzduchu a nedochádza ku kondenzom na povrchoch.
  • Zvlhčovače IKEUCHI udržujú stabilnú vlhkosť vzduchu a prispievajú k ochladeniu prostredia. Stabilná úroveň vlhkosti prispieva k jemnejšej chuti vína.
  • Systém je využiteľný v malých aj veľkých priestoroch. Hlavica môže mať od jednej po štyri nastaviteľné trysky, pričom jedna tryska dokáže zvlhčiť vzduch v miestnosti s rozmerom 100m3.
  • Zariadenia IKEUCHI sa jednoducho inštalujú a dajú sa pripevniť aj na existujúcu vzduchotechniku.
  • Vďaka jednoduchému dizajnu sú pri použití demineralizovanej vody takmer bezúdržbové.

Japonská firma IKEUCHI vyrába špičkové priemyselné trysky už viac ako 60 rokov. Jej výrobky sa s úspechom používajú v krajinách po celom svete. Priemyselný zvlhčovač AKIMist® pomohol pri zvlhčení skladových priestorov aj francúzskemu výrobcovi vína Domaine Annie Gavignet.

Aké produkty Vám vedia pomôcť dosiahnuť stabilnú úroveň vlhkosti vo Vašej vínnej pivnici?

AKIMist®“E“

Priemyselný zvlhčovač AKIMist®“E“ rozprašuje suchú hmlu, ktorá zvlhčí vzduch, ale nekondenzuje na stenách a podlahe. Vo vínnych pivniciach dokáže udržať stabilnú úroveň vlhkosti medzi 60 – 65% RH. Vďaka tomuto sa výrazne eliminuje odparovanie vína. Uskladnené víno tak nie je potrebné kontrolovať každé dva dni. Francúzsky výrobca vín, Annie Gavignet, uvádza, že vďaka AKIMist® „E“ ušetrí toľko vína, ktoré by sa za rok zmestilo do 130 fliaš. Stabilná úroveň vlhkosti tiež prispela k zjemneniu vínu. 

AirAki®

AKIMist®“E“ je súčasť komplexného systému AirAki®, spolu s prístrojom na reverznú osmózu a s časovačom a senzorom vlhkosti vzduchu. Systém AirAki® je pri použití demineralizovanej vody takmer bezúdržbový. AirAki® je využiteľný v malých pivniciach aj veľkých skladoch. Priemyselný zvlhčovač AKIMist®“E“ môže mať jednu až štyri nastaviteľné trysky. Jedna tryska dokáže zvlhčiť vzduch v miestnosti s rozmerom 100m3.

Radi Vám pomôžeme pri realizácii toho optimálneho riešenia pre Vás. Naša konzultácia je bezplatná. Pokiaľ zariadenie IKEUCHI nesplní Vaše predstavy, môžete ho do 30 dní vrátiť. Kontaktujte nás na marketing@realtimetec.sk alebo 0917/112 716.

 

 

 

 

 

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Technická 5, 821 04 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK 202 2928 413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn Facebook YouTube YouTube  

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies