Cookie Consent by Free Privacy Policy website Írska Reáltra má viac ako 10 rokov skúseností s vesmírnym programom - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Írska Reáltra má viac ako 10 rokov skúseností s vesmírnym programom

Írska Reáltra má viac ako 10 rokov skúseností s vesmírnym programom

10. augusta 2021

Reáltra je írske slovo pre galaxiu. A zároveň je to názov jedinej írskej spoločnosti, ktorá sa venuje výrobe elektroniky pre vesmírny priemysel.

V roku 2019 získala na základe svojich skúseností vyše milión eurový kontrakt s francúzskou vesmírnou spoločnosťou ArianeGroup. Na základe tejto zmluvy bude Reáltra pracovať na návrhu, výrobe a inštalácií VIKI – Independent Video Kit (nezávislá video súprava), ktorá sa postará o živý prenos telemetrie z Ariane 6, novej európskej nosnej rakety, ktorú ArianeGroup buduje pre Európsku vesmírnu agentúru (ESA).

Reáltra Space Systems Engineering spadá pod írsku spoločnosť Realtime Technologies Ltd. so sídlom v Dubline, ktorá navrhuje, vyrába, testuje a opravuje zostavy dosiek plošných spojov pre mnohé priemyselné odvetvia. Vesmírny program je v poslednej dobe v kurze a prechádza rýchlou transformáciou. Reáltra má však výhodu viac ako desať rokov skúseností s výrobou špičkovej elektroniky vhodnej aj do vesmíru. Výroba elektronických súčiastok a systémov pre leteckú elektroniku je totiž dlhodobá záležitosť, ktorá si vyžaduje vysoké náklady. Súčiastky pre letecký a vesmírny priemysel musia spĺňať špeciálne kritéria súvisiace s koróziou, teplotou, vesmírnym žiarením a samozrejme byť na 100% funkčné a spoľahlivé.

Paddy White, CEO Realtime Technologies Ltd. na margo kontraktu povedal: „Sme veľmi hrdí, že ArianeGroup si vybrala Realtime Technologies a Reáltru do svojho pracovného tímu pre vývoj video telemetrickej sústavy pre historickú nosnú raketu Ariane 6. Potvrdzuje to tvrdú prácu, hlboké znalosti a vysoké štandardy nášho tímu.“

Čo všetko Reáltra zastrešuje?

  • Vesmírne moduly
  • Elektronika pre odpaľovacie rampy
  • Satelitné systémy
  • Systémy avioniky
  • Napájacie zdroje
  • EMI tienenie
  • Dosky plošných spojov pre letecký priemysel

Čím je Reáltra výnimočná? Dizajnom, výrobou a integráciou na elektronických hardvérových a softvérových riešení na mieru pre rôzne aplikácie ako napr. monitorovanie a spracovanie dát palubného snímača alebo ovládanie aktivátora alebo zabezpečením prenosu telemetrie. Vyrába rad modulov odolných voči ionizačnej radiácii, ako aj  inovatívne systémy avioniky, ktoré poskytujú spoľahlivé a všestranné riešenia pre aplikácie pre ľudské vesmírne lety zo suborbitálnych, transportných a orbitálnych platforiem, ako je ISS.

Vďaka svojej materskej firme Realtime Technologies sa vie postarať o výrobu elektronických zostáv v súlade so štandardmi IPC, J-STDECSS.

Foto by NASA from Unsplash.

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Technická 5, 821 04 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK 202 2928 413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn Facebook YouTube YouTube  

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies