Cookie Consent by Free Privacy Policy website Dobrá vlhkosť vzduchu v interiéri znižuje riziko chorôb - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Dobrá vlhkosť vzduchu v interiéri znižuje riziko chorôb

Dobrá vlhkosť vzduchu v interiéri znižuje riziko chorôb

25. novembra 2020

Vykurovacie obdobie na Slovensku trvá viac ako polroka. V septembri už väčšinou začíname zapínať kúrenie a vypneme ho až s príchodom jarného tepla. Veľkým problémom vykurovacieho obdobia je však prekúrený a suchý vzduch v miestnostiach. V zime klesá interiérová vlhkosť vzduchu na 15 až 35%. Suchý vzduch škodí viac, ako si uvedomujeme. Vo výrobných procesoch zhoršuje kvalitu výrobkov a zvyšuje riziko statickej elektriny. Suchý vzduch v priestore znižuje obranyschopnosť organizmu, keďže vysušuje dýchacie cesty a sliznice a tie ľahšie podľahnú nákaze. A keďže v zime v interiéri často trávime aj viac ako 90% svojho času, pri pobyte v priestore so suchým vzduchom sme oveľa častejšie chorí.

Relatívna vlhkosť vzduchu 40-60%

Relatívna vlhkosť medzi 40 až 60% v interiéri znižuje riziko infekcie dýchacích ciest a je všeobecne odporúčaná lekármi ako optimálna. Navyše vlhší vzduch sťažuje šírenie kvapôčkových vírusov. Viac napríklad tu. Ako sa dopracovať k optimálnej vlhkosti vzduchu?

Jedným z riešení je inštalácia priemyselného zvlhčovača. Je však dôležité nájsť produkt, ktorý neprináša viac škody ako úžitku. Preto hľadajte zariadenie, ktoré zvlhčí vzduch a nebude zvlhčovať steny alebo vytvárať mláky na podlahe.

AKIMist®

Priemyselné zvlhčovače AKIMist® sú najpredávanejší produkt japonskej firmy IKEUCHI, ktorá sa špecializuje na vysoko kvalitné priemyselné trysky. V čom je najväčší rozdiel AKIMist® oproti iným priemyselným zvlhčovačom? Trysky AKIMist® vytvárajú miniatúrne kvapôčky vody, menšie ako 10 mikrónov. Ich veľkosť zaručuje, že sa rozpadnú ešte vo vzduchu. Tento princíp sa volá suchá hmla a vďaka nemu je vzduch zvlhčený, povrchy však zostanú nedotknuté vodou. AKIMist® navyše vie udržať hladinu vlhkosti vzduchu na Vami zvolenej úrovni.

2v1: zvlhčenie vzduchu a dezinfekcia priestorov

Mobilná dezinfekcia AKIMIst® DryFog ponúka okrem zvlhčenia vzduchu v miestnostiach tiež sekundárnu dezinfekciu priestorov. Zariadenie je kompatibilné s akýmkoľvek typom dezinfekcie.  V prípade, že použijete biodezinfekciu, miestnosti viete okamžite používať.

Profesionálny prístup a odborná inštalácia

Realtime Technologies je od roku 2013 distribútorom výrobkov IKEUCHI a zároveň zabezpečuje ich odbornú inštaláciu. Priemyselné trysky IKEUCHI sú už úspešne nasadené vo viacerých slovenských priemyselných závodoch a pomáhajú zlepšovať výrobu. Ako hodnotia kvalitu výrobkov samotní zákazníci? „Požadovaná hodnota bola dosiahnutá za menej ako jednu hodinu a následná stabilita udržiavania vlhkosti je v rozmedzí +- 5%. Bonusom je, že vlhkosť sa čiastočne zvýši aj v okolitých prevádzkach, čo si pochvaľujú aj zamestnanci kvôli príjemnejšiemu dýchaniu počas zimných mesiacov a zníženej prašnosti.“ Minebea Slovakia.

Viac informácií o IKEUCHI produktoch a riešeniach nájdete na www.zvlhcovanie.eu.

 

Autor fotky: icon0.com na Pexels

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Technická 5, 821 04 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK 202 2928 413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn Facebook YouTube YouTube  

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies