Cookie Consent by Free Privacy Policy website Ako zlepšiť zlý vzduch vo výrobe? - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Ako zlepšiť zlý vzduch vo výrobe?

Ako zlepšiť zlý vzduch vo výrobe?

23. augusta 2021

Znečistenie vzduchu nie je len o smogu.

V mnohých fabrikách každodenne zažívajú zamestnanci zlý a znečistený vzduch v podobe nepríjemných výparov a plynov, prachu alebo drobných kúskov nečistôt. Nevhodné pracovné podmienky a nevyhovujúce ventilačné systémy zhoršujú kvalitu výrobkov a zdravie zamestnancov.

Dá sa s tým niečo robiť?

Znečistenie vzduchu vo výrobe je možné minimalizovať pomocou rozprašovania vody v podobe suchej hmly. Kvapky vody dokážu vďaka svojej malej „veľkosti“ neutralizovať aj malý kúsok prachu, „zhodiť“ ho na zem. A čo je najlepšie, potom sa suchá hmla vyparí, takže nezamokrí podlahu alebo zariadenia. 

Toto všetko vie zabezpečiť systém zvlhčovania vzduchu suchou hmlou od firmy IKEUCHI.

Aké sú hlavné výhody zvlhčovania vzduchu suchou hmlou?

  • Zvlhčovanie suchou hmlou využíva demineralizovanú vodu – ide teda o 100% ekologické riešenie.
  • V systéme si viete nastaviť relatívnu úroveň vlhkosti vzduchu podľa Vašich preferencií. Pokiaľ ju nastavíte na hodnoty medzi 40 a 60% relatívnej vlhkosti vzduchu, postaráte sa o zníženie rizika prenosu chrípkových vírusov.
  • Zvýšenie relatívnej vlhkosti vzduchu eliminuje problémy so statickou elektrinou.
  • Vo výrobe, ktorá má vzduch zvlhčený suchou hmlou, sa významne znižuje riziko kontaminácie výrobkov prachom a drobnými nečistotami.

Chcete vedieť viac o tom, ako to funguje a ako suchú hmlu hodnotia firmy, ktoré si ju nechali nainštalovať? Pozrite si na www.zvlhcovanie.eu, zavolajte nám / napíšte nám a radi Vám pripravíme riešenie šité na mieru priamo pre Vás: 0903 478 383 alebo info@realtimetec.sk

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Technická 5, 821 04 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK 202 2928 413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn Facebook YouTube YouTube  

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies