Cookie Consent by Free Privacy Policy website Ako vybrať tú správnu podlahu do autoservisu a autopredajne? - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Ako vybrať tú správnu podlahu do autoservisu a autopredajne?

Ako vybrať tú správnu podlahu do autoservisu a autopredajne?

12. apríla 2022

Podlaha v autoservise musí spĺňať viaceré požiadavky. Musí byť odolná, ľahko čistiteľná, protišmyková a ľahko opraviteľná. A keď k tomu pridáme požiadavku, aby dobre vyzerala, pochopíme, že výber naozaj nie je jednoduchý. 

Na trhu je dnes ponuka rôznych typov podláh. Sú tu napríklad liate betónové podlahy. Tie majú svoje výhody. Správne spracovaný betón vydrží pri dobrej starostlivosti relatívne dlho a je cenovo výhodný.  Ale ani betón tu nie je večne a betónová podlaha degraduje vplyvom mechanického a chemického zaťaženia. A rovnako ako iné materiály betón tiež reaguje na zmeny počasie.

Pri častom otáčaní kolesových manipulátorov vznikajú stopy po pneumatikách. Z betónu ich viete odstrániť len agresívnymi čistiacimi prostriedkami. Olejové škvrny treba odstrániť okamžite, inak vsiaknu do hlbších štruktúr podlahy a vytvoria trvalú škvrnu.

Medzi veľkú nevýhodu betónu patrí tiež to, že je studený a tvrdý. Predstavte si, že po takejto betónovej podlahe chodíte celý deň. Od zeme Vám bude stále zima a na konci dňa Vám Vaše chodidlá nepoďakujú, lebo budú celé rozboľavené.

PVC podlahové dlaždice

Oveľa zaujímavejšie riešenie je podlaha z PVC dielov. Jej hlavnou charakteristikou je jednoduchosť. Vysokodolná podlaha z PVC sa jednoducho inštaluje, jednoducho udržuje a poskytuje vysoký komfort užívania. V prípade autoservisov a garáží odporúčame dlaždice s hrúbkou 7 mm alebo 10 mm. V ponuke máme rôzne farby a povrchové úpravy, ktoré viete ľubovoľne kombinovať. V prípade, že sa časom časť podlahy znečistí olejom alebo ju poznačia stopy po pneumatikách, viete ju jednoducho vymeniť. Stačí vymeniť len niektoré dlaždice.

Aké všetky výhody poskytuje dlažba Ecotile?

  • Jednoduché skladanie systému do seba zapadajúcich dlaždíc – skladáte a rozkladáte podobne ako puzzle bez toho, aby ste potrebovali lepidlo alebo niveláciu. Inštaláciu zvládnete aj sami a aj počas prevádzky, tak je to jednoduché. Dlaždice sa ľahko spájajú a uzamykajú pomocou rybinových spojov. V prípade potreby viete dlažbu rýchlo rozobrať a presunúť do iných priestorov.
  • Dlaždice viete položiť na mokrý, poškodený alebo dokonca aj nerovný povrch bez toho, aby to spôsobilo dlhodobé problémy.
  • Podlaha má protišmykovú úpravu, je odolná voči nárazom a chemikáliám a je nehorľavá.
  • Má výborné izolačné vlastnosti, vďaka ktorým dlaždice tlmia hluk, tepelne izolujú a pri chôdzi poskytujú mäkší povrch ako tvrdé kamenné alebo betónové povrchy.
  • Pripravte sa na jednoduché čistenie a povrch, ktorý prirodzene znižuje prašnosť.
  • Dlaždice sú vysoko odolné. Dlaždice Ecotile sa vďaka svojim unikátnym vlastnostiam a schopnosti zvládnuť aj veľmi vysoké zaťaženie používajú aj v leteckých hangároch. Dlaždice boli špeciálne vyvinuté na náročné priemyselné podmienky.
  • Na výber máte viacero farebných variantov, ktoré viete kombinovať. Jednotlivé typy dlaždíc do seba dokonale zapadajú. Na podlahe si tak môžete sami vytvoriť dizajn, aký len chcete – môžete napríklad takto vyznačiť miesta na parkovanie alebo odlíšiť jednotlivé pracovné úseky. V prípade záujmu vie firma Ecotile vyrobiť aj dlaždice s logom Vašej spoločnosti.
  • Životnosť dlaždíc je viac ako 20 rokov. A potom ich od Vás výrobca zoberie naspäť, aby ich mohol ekologicky zrecyklovať.

Ecotile

Britská firma Ecotile už viac ako 20 rokov patrí k top výrobcom podlahových krytín. Ich podlahové dlaždice nájdete v stovkách firiem. Špecializujú sa na výrobu podlahových krytín do autoservisov a garáží, skladov, obchodov a priemyselných prevádzok ako aj výrobu antistatických ESD podláh. Kvalitu ich výrobkov potvrdzujú aj certifikáty overujúce vynikajúce protišmykové vlastnosti, nehorľavosť, odolnosť voči nárazu, tlmenie nárazu a vysokú životnosť dlaždíc. A ako benefit ku všetkým týmto vlastnostiam dlažba Ecotile vyzerá ešte aj veľmi elegantne a profesionálne. 

Jednotlivé varianty Ecotile podlahy si môžete pozrieť na našom eshope alebo sa informovať osobne na 02/ 2120 1800 alebo info@realtimetec.sk.  

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Technická 5, 821 04 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK 202 2928 413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn Facebook YouTube YouTube  

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies