Cookie Consent by Free Privacy Policy website Ako môžete zvlhčiť suchý vzduch vo výrobe za niekoľko hodín? - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Ako môžete zvlhčiť suchý vzduch vo výrobe za niekoľko hodín?

Ako môžete zvlhčiť suchý vzduch vo výrobe za niekoľko hodín?

18. marca 2020

Vedeli ste, že počas zimnej vykurovacej sezóny klesá vlhkosť vzduchu v priestoroch pod 20% a suchý vzduch ohrozuje zdravie zamestnancov, znižuje spoľahlivosť Vašich výrobkov, komplikuje výrobné procesy a poškodzuje vybavenie?

Suchý vzduch je Váš problém. Spôsobuje vysokú statickú elektrinu, zariadenia sa ľahšie kazia, výrobky majú zvýšenú chybovosť, kvôli väčšej prašnosti sa na všetko lepia čiastočky nečistôt a zamestnancom spôsobuje prostredie s nízkou vlhkosťou problémy s pokožkou, sliznicou a spojivkami. Všetko toto znamená, že neviete vyrábať na plnú kapacitu, skúsení zamestnanci sú každú chvíľu chorí a Váš zisk je nižší, ako ste plánovali.

Zvlhčovacie systémy IKEUCHI

Máme pre Vás riešenie. Sú tu pre Vás zvlhčovacie systémy japonskej firmy IKEUCHI, ktoré Vám umožnia, aby Vaša prevádzka fungovala za optimálnych podmienok v každom ročnom období.

  • Efektívne zvlhčujú prostredie bez zmáčania prostredia, výrobkov alebo pracovníkov. Zvlhčovacie systémy IKEUCHI efektívnymi tryskami rozprašujú mikroskopické kvapôčky vody, menšie ako 10μm, ktoré nazývame „suchá hmla“. Kvapky suchej hmly sú také malé, že umožňujú zvlhčenie bez zmáčania prostredia. Vďaka tomu zostávajú zariadenia a zamestnanci v suchu a v bezpečí. 
  • Suchú hmlu možno s úspechom využiť, keď je potrebná dezinfekcia priestorov. Zvlhčovače IKEUCHI viete naplniť akýmkoľvek typom tekutiny, vodou alebo dezinfekciou. 
  • Zariadenia majú nízke prevádzkové náklady, ktoré sú pätinové oproti klasickým parným zvlhčovačom.
  • Dokážu veľmi presne regulovať úroveň vlhkosti a teploty, ktorú potrebujete. Vďaka tomu sú zvlhčovacie systémy IKEUCHI neoceniteľné v priemyselných odvetviach, kde zaváži každé percento vlhkosti. Dokážu udržať úroveň vlhkosti na potrebnej hladine.

Firma IKEUCHI je špička vo svojom obore. Od roku 1954 neúnavne prináša inovácie vo svete trysiek a jej inžinieri vyvinuli 42 000 rôznych typov trysiek a zvlhčovačov.

Japonská technológia suchej hmly prináša množstvo benefitov

Ako nainštalované IKEUCHI zariadenia hodnotia naši zákazníci? „Systém IKEUCHI má pre nás v porovnaní s inými systémami, ktoré sme predtým používali (vysokotlak, parné zvlhčovanie) množstvo výhod. Predovšetkým by som chcel oceniť jeho BEZPORUCHOVOSŤ, takmer žiadne náklady súvisiace s jeho servisovaním a prevádzkou, rovnako ako aj spôsob distribúcie suchej hmly (rozprašovanie vody pomocou stlačeného vzduchu) - rovnomerné rozprašovanie bez kvápania, striekania vody a pod.“ (firma Enics Slovakia, s.r.o.)

Klienti oceňujú tiež zlepšenie ovzdušia vo výrobných priestoroch. „Bonusom je, že vlhkosť sa čiastočne zvýši aj v okolitých prevádzkach, čo si pochvaľujú aj zamestnanci kvôli príjemnejšiemu dýchaniu počas zimných mesiacov a zníženej prašnosti.“ (firma Minebea)

Zvlhčovacie systémy IKEUCHI ponúkajú riešenia prispôsobené špecifikám každého priemyslu. 

Pozrite si video s našim najpopulárnejším zvlhčovačom, AKIMist®  

Prelistujte si katalógy produktov IKEUCHI

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Technická 5, 821 04 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK 202 2928 413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn Facebook YouTube YouTube  

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies