Cookie Consent by Free Privacy Policy website Ako aplikovať selektívne lakovanie na elektronické zostavy? - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Ako aplikovať selektívne lakovanie na elektronické zostavy?

Ako aplikovať selektívne lakovanie na elektronické zostavy?

15. januára 2020

Uvažujete o doplnení lakovacej linky do Vášho výrobného procesu elektronických zostáv alebo sa chcete dozvedieť viac o postupoch v oblasti nanášania konformných lakov na elektronické zostavy?

 

Dobrý výber = dobrý výsledok

Pri prvom kontakte so zákazníkom zistíme, čo presne potrebuje a na základe týchto informácií si vyžiadame technické podklady. Pri každom projekte postupujeme individuálne. Ďalší krok je návšteva v našej firme, kde testujeme technológiu na niektorej z dvoch lakovacích liniek.

V momente, keď sú všetky podklady pre nanášanie konformného povlaku pripravené a čistota elektronických zostáv je zaistená, aplikačný technik na off-line stanici vytvorí program. Ten je potom odoslaný na linku a odladí sa tam podľa zadania. Proces môžeme zostaviť na nami používané laky, ako aj na akékoľvek iné typy lakov. Lak nanášame selektívne alebo ponorom v prípade celoplošnej aplikácie. Počas procesu meriame hrúbku vrstvy povlaku. Ďalší krok je vytvrdenie pomocou pecí, prípadne dosušenie v komore. Všetky výsledky sú starostlivo vyhodnotené a podľa toho ponúkneme zákazníkovi správnu technológiu. Linku sme schopní postaviť od samotne stojaceho stroja až po komplex s dopravníkmi, čistením plazmou, inšpekčným pracoviskom, vytvrdzovacou pecou a chladiacim bufferom od firmy Mycronic.

 

Technológie

Naše linky využívajú technológie od firmy Mycronic, ktorá ponúka moderný spôsob riadenia in-line procesu nanášania povlaku. Sme schopní aplikovať film-coating, spray, swirl, jetting, alebo klasicky ihlou napríklad pre gél. V linkách máme dva typy IR vytvrdzovacích pecí používajúcich panely, ktoré ponúkajú vyššiu stabilitu teplotného profilu oproti IR trubiciam. Každá linka má inšpekčnú stanicu a dopravníkový systém.

 

Kontrola procesu

Na kontrolu konformného povlaku ponúkame AOI, ktoré overí zostavu po procese lakovania pred vytvrdením. Pokiaľ sa nájde chyba, buffer túto zostavu vyčlení a tá sa vráti späť na inšpekčné stanovisko.

 

Post-proces

Pre dosúšanie zostáv máme sušiace komory vlastnej konštrukcie, od 2,5 m³. Tieto komory sme schopní dodať v akejkoľvek veľkosti podľa Vášho želania. Pokiaľ riešite odkladanie magazínov, je možné využiť stojany pre všetky typy magazínov s veľkosťou pre 3x3 alebo 4x4 magazíny.

 

Ďalšie využitie linky

Sme kompetenčné centrum pre strednú a východnú Európu. Organizujeme semináre a workshopy pre distribútorov. Školíme všetky techniky a uskutočňujeme testy pre zákazníkov distribútorov. Pomáhame Vám prakticky pochopiť problematiku konformných procesov a s tým spojených procesov.

  

IPC v praxi

Naša firma je oficiálnym IPC tréningovým centrom, ktoré prináša komplexné portfólio školení. V našej ponuke sú školenia a poradenstvo v nadväznosti na IPC-CC-830, ktoré sa týka kritérií kvality pre konformné povlaky a IPC-HDBK-830 ako príručky pre nastavenie procesu nanášania konformných povlakov a merania hrúbky povlakov na elektronických zostavách.

 

Požiadavky na spoľahlivosť a životnosť elektronických zostáv v automobilovom, lekárskom, zbrojnom, leteckom, ako aj spotrebnom priemysle, sú vysoké. Pokiaľ ich chcete dodržiavať a zvažujete, ktoré technológie Vám ich pomôžu dosiahnuť, oslovte nás. Náš tým aplikačných technikov je vždy pripravený pomôcť Vám. Pre viac informácii nás kontaktujte na info@realtimetec.sk

 

Na našom Youtube kanáli si môžete pozrieť, ako vyzerá selektívne lakovanie / conformal coating v praxi a našu linku

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Technická 5, 821 04 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK 202 2928 413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn Facebook YouTube YouTube  

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies