Cookie Consent by Free Privacy Policy website Všetky obchody a fabriky by mohli otvoriť už zajtra. S touto technológiou. - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Všetky obchody a fabriky by mohli otvoriť už zajtra. S touto technológiou.

Všetky obchody a fabriky by mohli otvoriť už zajtra. S touto technológiou.

18. apríla 2020

Ako sa úspešne brániť pred koronavírusom? Túto otázku si dnes kladú nielen bežní ľudia, ale tiež tí, ktorí zabezpečujú prevádzku výrobných hál a predajní, ako aj menších prevádzok či športovísk, ktoré sa snáď už čoskoro budú otvárať. Víťaznou stratégiou v boji s neviditeľným nepriateľom je kombinácia kvalitnej technológie a efektívnej dezinfekcie, ktorú prináša AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka DryFog.

Jednorazová dezinfekcia nestačí

Vedeli ste, že koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 dokáže prežiť na väčšine povrchov niekoľko dní? Ochorenie sa prenáša kvapôčkovou infekciou a odhadovaný inkubačný čas ochorenia je 2 až 14 dní. Vírus je pritom veľmi odolný. Kvapôčky vírusu dokážu prežiť na jednotlivých povrchoch prekvapivo dlhú dobu. Dva dni prežije vírus na dreve a oblečení. Tri dni je prítomný na kove a plastoch. A až štyri dni dokáže prežiť na skle a bankovkách. Pri plnej prevádzke preto bez pravidelnej dezinfekcie riziko nakazenia stúpa. Rúško a rukavice pritom predstavujú len čiastočnú ochranu.Už len jeden nakazený človek, ktorý vstúpi do priestoru Vašej prevádzky, predstavuje veľké riziko pre vás, vašich zamestnancov i vašich zákazníkov. Súčasťou boja proti koronavírusu preto musí byť tiež dezinfekcia priestoru.

Suchá hmla ideálnym riešením

Slovenská firma Realtime Technologies SK s.r.o. prišla s jednoduchým, efektívnym a ázijskými vírusmi vyladeným riešením, ako rýchlo sekundárne dezinfikovať priestory všetkých veľkostí. AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka – DryFog využíva účinnú japonskú technológiu dezinfekcie suchou hmlou. Zariadenie rozprašuje mikroskopické kvapky, ktoré sú také malé, že dokážu účinne zničiť vírus, zároveň ale nedochádza k navlhčeniu a zmáčaniu predmetov a prostredia. Sekundárna dezinfekcia suchou hmlou nepoškodí a nezamočí cenné prístroje, jemnú elektroniku ani papier. Mobilnú dezinfekčnú jednotku AKIMist® - DryFog tak viete bez obáv použiť v akomkoľvek prostredí – či už ide o výrobné haly, nemocničné a zdravotnícke priestory alebo predajne.

Riešenie do priestoru. Na rozdiel od ozónovej dezinfekcie

Odborníci na priemyselné technológie zo slovenskej firmy Realtime Technologies SK vytvorili zariadenie, ktoré spojilo technológiu priemyselného rozprašovania renomovanej japonskej firmy IKEUCHI so slovenským prototypom mobilného zariadenia. Mobilná dezinfekčná jednotka pozostáva z rozprašovacej hlavice AKIMist®, tlakovej nádoby a je poháňaná elektrickým kompresorom. Vďaka jednoduchému dizajnu na štyroch kolieskach sa s ňou manipuluje veľmi ľahko. Na výber máte jednu alebo dve trysky, pričom každá tryska spoľahlivo pokryje priestor až 100 m3. Priemyselný rozprašovač AKIMist® od japonskej firmy IKEUCHI je osvedčený produkt so 60-ročnou tradíciou a špičkovou kvalitou. Okrem Slovenska, Nemecka, Slovinska, Švajčiarska a iných krajín sa už používa na sekundárnu dezinfekciu priestorov aj v krajine, ktorú epidémia koronavírusu zasiahla najviac – v Taliansku. Suchá hmla v porovnaní s u nás rozšírenou ozónovou dezinfekciou zasiahne účinne oveľa väčší priestor. Je preto výrazne účinnejšia, a teda vhodnejšia do obchodných i priemyselných prevádzok, ale tiež do verejných priestorov,“ vysvetľuje Michal Porubec z Realtime Technologies SK.

Aký dezinfekčný prostriedok je najvhodnejší?

Model priemyselného rozprašovača AKIMist® má zloženie, ktoré je odolné voči účinkom rôznych chemikálií. Môžete tam použiť dezinfekciu podľa Vášho výberu – napríklad šetrnú dezinfekciu Dezanol, ktorú možno použiť aj v miestnosti plnej ľudí.

V drogériách i v poliklinike

Mobilnú dezinfekčnú jednotku už s úspechom využíva na dezinfekciu predajní sieť dm drogerie markt. Nasadená je tiež v banskobystrickej poliklinike Novamed, kde pomáha chrániť pacientov. Sme radi, že naši pacienti sú v bezpečí a aj týmto spôsobom môžeme predchádzať šíreniu epidémie u ľahko zraniteľných pacientov na dialýzach, ale aj na ostatných pracoviskách nášho zdravotníckeho zariadenia, hovorí Mgr. Lenka Sládečková z polikliniky Novamed. AKIMist® našiel uplatnenie už i v predajniach potravín, či pri priemyselnej výrobe.

Mobilná dezinfekčná jednotka AKIMist® je k dispozícii skladom v Bratislave. Vírusy a baktérie na nás číhajú všade okolo. S prístrojom na účinnú dezinfekciu priestorov viete Vašim zamestnancom a zákazníkom už dnes poskytnúť bezpečný priestor. Kontaktujte Realtime Technologies kvôli špecifikácií Vašich požiadaviek na dezinfekciu: info@realtimetec.sk, 0948/ 654 022.

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Ambrova 8, 83101 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK202 292 8413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn   Facebook  YouTube YouTube

© 2018 - 2023 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies