Cookie Consent by Free Privacy Policy website Realtime Technologies pomáha v boji proti koronavírusu - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Realtime Technologies pomáha v boji proti koronavírusu

Realtime Technologies pomáha v boji proti koronavírusu

27. apríla 2020

Seniori sú najviac ohrození koronavírusom. Najvyššia úmrtnosť na COVID-19 bola zaznamenaná v kategórií ľudí starších ako 80 rokov (takmer 15%). So znepokojením sme preto zaznamenali správy o zistení koronavírusu v Domove sociálnych služieb v Pezinku. Koronavírus tam zasiahol práve tých, ktorí sú najzraniteľnejší.

Máme šťastie, že Realtime Technologies SK je jedna z firiem, ktorá reálne vie pomôcť pri likvidácii vírusov. Naše riešenie, AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka – DryFog, je ideálne na sekundárnu dezinfekciu rôznych typov priestorov. Priemyselné rozprašovacie trysky AKIMist® tvoria suchú hmlu. Miniatúrne kvapôčky suchej hmly preniknú do celého priestoru, vrátane všetkých kútov a ťažko prístupných priestorov. Sekundárna dezinfekcia suchou hmlou zasiahne účinne oveľa väčší priestor, ako napríklad ozónová dezinfekcia. Urýchlene sme preto oslovili zamestnancov DSS Pezinok a ponúkli im bezplatné zapožičanie jedného AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka – DryFog.

V piatok 26.4.2020 sme AKIMist® doviezli k páskami ohraničujúcim uzavretý priestor pred Domovom dôchodcov v Pezinku. K zariadeniu sme pribalili tiež 10 litrov dezinfekčného prostriedku Dezanol. Dezanol je dezinfekcia, ktorá nie je pre ľudí škodlivá a môže byť aplikovaná aj v priestore, v ktorom sa nachádzajú ľudia.

Vzhľadom na situáciu je skvelé, že naše riešenie je natoľko jednoduché, že na zariadení stačí stlačiť jeden gombík a prístroj začne fungovať. Nebolo preto potrebné žiadne komplikované školenie, ako prístroj používať. Stačili jednoduché telefonické inštrukcie.

mobilna dezinfekcia priestorov dezinfekcia priestorov        mobilna dezinfekcia dss pezinok

Zamestnanci DSS Pezinok veľmi privítali účinnú mobilnú sekundárnu dezinfekciu, vďaka ktorej majú dezinfikované a bezpečné priestory. PhDr. Jana Matulová, ktorá je aktuálne poverená riadením DSS Pezinok, hodnotí AKIMist® takto: "Nakoľko uvedené dezinfekčné zariadenie je mobilné, manipulácia s ním bola pre nás jednoduchá  a dezinfekčným zariadením sme dezinfikovali všetky priestory v DSS a ZPS. Výhodou dezinfekčného zariadenie je aj výškovo nastaviteľná tyč s tryskami. Trysky sa tiež dajú podľa potreby otáčať a nastavovať."

S pozitívnymi referenciami sa podelili aj so svojimi kolegami z iných domovov sociálnych služieb. 1 mája nás preto oslovila aj riaditeľka Domova sociálnych služieb v Plaveckom Podhradí s prosbou o zapožičanie. Veľmi radi sme jej vyšli v ústrety a obratom do Plaveckého Podhradia zaviezli jedno zariadenie AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka – DryFog. K nemu sme pribalili aj jedno balenie dezinfekčného prostriedku Dezanol, aby mohli okamžite začať dezinfikovať priestory. Edita Kruzslíková, riaditeľka DSS Plavecké Podhradie, nám povedala, ako naše zariadenie pomohlo: „Vďaka Vášmu prístroju zamestnanci  získali väčší pocit istoty pri starostlivosti o prijímateľov sociálnej služby, ktorí boli 1. mája 2020 prepustení z nemocničného prostredia. Dezinfekciu sme počas 3 dní použili na vydezinfikovanie priestorov pre prijímateľov ako aj zamestnancov. Vzhľadom na to, že sme pobytové zariadenie sociálnych služieb, ktorých cieľová skupina sú dospelí ľudia s mentálnym postihnutím a psychickými poruchami, medzi ktorými sú aj tí najrizikovejší – Vaša pomoc je pre našu prácu a psychiku veľkým prínosom.“

Naša sesterská firma Realtime Technologies CZ zdarma zapožičala jeden model AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka – DryFog tiež malej českej obci Přiluky. Starosta obce, David Šimek, sa s prístrojom rýchlo naučil pracovať. Teraz dezinfikuje obecné priestory a domovy pre seniorov nielen v Přilukách. Aktívne jazdí po celom litomyšlskom kraji a bezplatne dezinfikuje tie priestory susedných dedín, kde hrozí najväčšie riziko infekcie. 

Vieme, že epidémiu koronavírusu dokážeme zvládnuť len spoločným úsilím. Sme hrdí, že sme mohli pomôcť tým, ktorí potrebujú pomoc. #spolutozvladneme

Viac informácii o riešení AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka - DryFog.

AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka - DryFog si môžete kúpiť v našom eshope

Pozrite si použitie AKIMist® v praxi

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Ambrova 8, 83101 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK202 292 8413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn   Facebook  YouTube YouTube

© 2018 - 2023 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies