Úvod > Realtime News > Priemyselná dezinfekcia priestorov: aký dezinfekčný prostriedok použiť?

Priemyselná dezinfekcia priestorov: aký dezinfekčný prostriedok použiť?

15. apríla 2020

Ľudskému oku neviditeľné častice vírusov a baktérií sú veľmi odolné a dokážu prežiť mimo ľudského tela na väčšine povrchov niekoľko dní. Podľa viacerých štúdií napríklad koronavírus dokáže dva dni prežiť na dreve a oblečení, tri dni na kove a plastoch a až štyri dni na skle a bankovkách. Ako bojovať s nepriateľom, ktorý nás ohrozuje, je odolný a vytrvalý a ťažko detekovateľný?

Realtime Technologies má pre Vás dva typy dezinfekčných prostriedkov vhodných na priemyselnú dezinfekciu priestorov, ktoré likvidujú koronavírus. Pri dezinfekcii priestoru je dôležité vybrať si prostriedok, ktorý porazí vírus, ale zároveň nie je nebezpečný pre ľudí. Práve takéto priemyselné dezinfekcie, ktoré viete rozprašovať pomocou AKIMist® mobilnej dezinfekčnej jednotky - DryFog, máme pre Vás v ponuke.

Šetrnú dezinfekciu Dezanol, ktorú viete použiť aj v miestnosti plnej ľudí, vyrába firma AQUASYSTEM. Firma Aquasystem na trhu pôsobí od roku 2001 a zaoberá sa vývojom nových technológií na čistenie vody a ekologických čistiacich prostriedkov. Dezinfekčný prostriedok DEZANOL sa vyrába elektrodialýzou nasýteného roztoku soli. Postup výroby je založený na elektrochemickej a fyzikálnej aktivácii vody a soli. Kľúčovým prvkom technológie je viacstupňová úprava nasýteného roztoku soli s použitím rôznych elektród s krycou vrstvou z ušľachtilých kovov a špeciálnej membrány.  

 • Účinná na baktérie, vírusy vrátane koronavírusu, plesne a spóry
 • Dezinfekciu je možné aplikovať aj v miestnosti plnej ľudí, keďže nie je dráždivá voči pokožke ani očiam
 • Číry dezinfekčný prostriedok s neutrálnym pH tiež účinne odstraňuje zápach
 • Ekologická dezinfekcia, ktorá nie je toxická ani agresívna
 • Ideálna na použitie v zdravotníctve, potravinárstve a veterinárnej medicíne

Švajčiarska firma Sanosil AG je výrobca účinnej univerzálnej dezinfekčnej látky Sanosil S010 AG, roztoku peroxidu vodíka a striebra. Elementárny kyslík, vznikajúci z peroxidu vodíka, atakuje bunečné steny mikroorganizmov priamym kontaktom. Chemická reakcia kyslíka s molekulami bunečných stien spôsobuje ich denaturáciu a deštrukciu. Tento efekt je posilnený účinkom strieborných iónov, ktoré sa viažu na disulfidové väzby proteínov reprodukčného komplexu ako aj metabolického systému mikroorganizmov, pričom dochádza k ich inaktivácii alebo vyzrážaniu.

 • Účinný voči gram pozitívnym a gram negatívnym baktériám, vírusom vrátane koronavírusu, kvasinkám a spóram
 • Častice striebra slúžia ako prevencia opätovnej mikrobiologickej kontaminácií
 • Vďaka jedinečnému zloženiu je ideálny na dezinfekciu plôch, ktoré prichádzajú do kontaktu s potravinami
 • Dezinfekciu netreba oplachovať a neutralizovať
 • Neškodí životnému prostrediu a nemá žiadne nežiadúce vedľajšie účinky
 • Sanosil na povrchu nezanecháva stopy, nie je korozívny a je vhodný pre všetky typy povrchov
 • Sanosil je schválený Úradom verejného zdravotníctva SRCentrom pre chemické látky a prípravky SR na celopriestorovú, povrchovú dezinfekciu, hygienické zabezpečenie pitnej vody, ochrany proti legionelle a TÚV

Sanosil AG vyrába dezinfekčné prostriedky od roku 1982 a jeho výrobky sa používajú na celom svete v mnohých svetových inštitúciách. Spĺňa štandardy medzinárodného Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb a je certifikovaný americkými a nemeckými inštitúciami. David Šimek, starosta českej obce Přiluka hodnotí použitie Sanosil S010 AG rozstrekovaného cez AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka – DryFog takto: „8.4. 2020 jsme získali od firmy Realtime TECHNOLOGIES s.r.o. pro naši obec zařízení, které dokáže vydezinfikovat jakýkoliv prostor proti COVID-19 s využitím „suché mlhy“. Využívá se vysokoúčinná prostorová dezinfekce na bázi peroxidu vodíku s koloidním stříbrem, která je patentovaná EPA certifikátem (Sanosil). Po aplikaci můžete místnost po 30 minutách plně využívat. Výhodou suché mlhy je, že nesmáčí prostředí, což se osvědčuje například v interiérech s historickým dřevěným vybavením, jako jsou například muzea. Na této metodě oceňuji také její rychlost aplikace, větší místnost zabere cca 5 minut.“ 

Riešenie, ktoré s úspechom používajú v malej českej obci Příluka a okolitých obciach regiónu Litomyšlska, je ideálne na rozľahlé priestory (skladové priestory, haly, pivnice, chodby) a menší pohyb ľudí. Pozrite si fotogalériu obce z postupu dezinfekcie. 

Ak nemáte technické vybavenie na dezinfekciu, firma Realtime Technologies má v portfóliu produktov tiež AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka – DryFog, ktorá rozprašuje dezinfekciu v podobe suchej hmly.

Zaujali Vás tieto dezinfekčné prostriedky? Kúpte si ich v našom online shope a zbavte Vaše priestory koronavírusu ešte dnes. Ak chcete vedieť, ktorá dezinfekcia je tá správna voľba pre Vaše potreby, kontaktujte nášho odborníka Radoslava Žňavu na 0948 095 581 alebo znava@realtimetec.sk.

Späť

Priemyselná dezinfekcia priestorov: aký dezinfekčný prostriedok použiť?

Naši partneri

Medzi naších partnerov patria medzinárodné spoločnosti, ktoré sú jednotkou na trhu. Vďaka ním vieme zabezpečiť kvalitu, efektívnosť, uľahčenie práce a šetrenie času a taktiež aj vysokú odbornosť.

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Ambrova 8, 83101 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK202 292 8413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn  Facebook  YouTube YouTube

O nás

Viac ako 10 rokov skúseností s vedením tréningov, riešením problémov vo výrobe elektronických zostáv a lakovaní dosiek plošných spojov.

© 2018 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One