Cookie Consent by Free Privacy Policy website Aké sú výhody jednotlivých typov dezinfekčných prístrojov? - Realtime Technologies SK | Všetko o IPC a ESD
Úvod > Realtime News > Aké sú výhody jednotlivých typov dezinfekčných prístrojov?

Aké sú výhody jednotlivých typov dezinfekčných prístrojov?

4. septembra 2020

Chcete priestory svojej firmy, obchodu, školy alebo kancelárie zbaviť vírusov? Máte viacero možností, ako dezinfikovať priestory. Pozrime sa na dva typy prístrojovej dezinfekcie priestorov.

Sekundárna dezinfekcia suchou hmlou

Pri sekundárnej dezinfekcii suchou hmlou prístroj rozprašuje miniatúrne kvapky dezinfekcie. Tie sú tak malé, že nezanechávajú v priestore žiadne stopy. Elektronika, papier a všetko ostatné vybavenie je úplne v suchu. Jedna tryska spoľahlivo vydezinfikuje až 100m3 za cca 10 minút. Na výber máte prístroj s jednou alebo dvoma tryskami.

Pri sekundárnej dezinfekcii suchou hmlou je potrebné mať aj dezinfekčný roztok. Zariadenie je však kompatibilné so všetkými typmi dezinfekcie. Pri použití šetrných dezinfekcií ako napr. Dezanol, môžu byť v miestnosti počas dezinfekcie aj ľudia.

Zariadenie sa dá pri použití destilovanej vody využiť tiež na zvlhčenie priestorov – čo oceníte zvlášť počas letných horúčav. V zime Vám zasa pomôže znížiť chorobnosť, ktorú zapríčiňuje presušený vzduch.

AKIMist® mobilná dezinfekčná jednotka má životnosť minimálne 6 rokov.

Dezinfekcia ozónom

Pri dezinfekcii ozónom je prístroj relatívne malý a nepotrebujete dezinfekčný roztok. Ozón sa vyrába na mieste pomocou tichého elektrického výboja alebo UV lámp. Dezinfekcia priestoru 100 m3 trvá cca 40 minút.

Po dezinfekcii ozónom je potrebné priestor poriadne vyvetrať, keďže väčšie množstvo ozónu je pre človeka škodlivé. Rovnako počas ozonácie, keď je zapnutý ozónový generátor, nesmie byť v miestnosti žiadna živá bytosť, to znamená žiadny človek, ani zviera. Ak nie je priestor poriadne vyvetraný, citlivejším ľuďom príde z ozónu nevoľno a rozbolí ich hlava.

Vzhľadom na technológiu je táto metóda vhodná skôr pre menšie priestory.

Ozónový generátor sa dá použiť len na dezinfekciu priestorov. Životnosť keramickej dosky, ktorá vytvára ozón je 5000 hodín (menej ako rok).

Prehľadné porovnanie jednotlivých typov dezinfekčných postupov

AKIMist® Mobilná dezinfekčná jednotka DryFog Ozónový generátor

Možnosť dezinfikovať za prítomnosti ľudí.

Nesmie sa dezinfikovať za prítomnosti ľudí

Sekundárna dezinfekcia miestnosti 100 m3 trvá 5-15 minút a je možné ju počas toho používať.

Sekundárna dezinfekcia auta trvá cca 1 minútu.

Ozonácia miestnosti 100 m3 trvá 38 minút + minimálne 45 minút vetranie miestnosti.

Auto treba vetrať minimálne 15 minút, inak prídu silné bolesti hlavy.

Životnosť hlavice závisí od tekutiny aplikovanej cez trysku. Pri destilovanej vode 6-12 rokov.

Životnosť keramickej dosky 5000 hodín predstavuje 208 dní.

Sekundárna dezinfekcia miestnosti spočíva v aplikácií roztoku do daného priestoru, pričom relatívna vlhkosť musí dosiahnuť aspoň 60%, čím sa priestor kompletne vydezinfikuje.

Európska únia limituje množstvo umelého ozónu. IEC 335-2-65 čl. 32.1 uvádza, že koncentrácia ozónu nesmie prekročiť 0,05 ppm na vzdialenosti 50 mm od zdroja - tj. nie je účinná celopriestorovo.

Vhodné pre všetky veľkosti priestorov. Hlavice AKIMist je možné nainštalovať na vzduchotechniku a používať vo veľkých priestoroch.

Zariadenie nie je vhodné pre veľké priestory.

Pri aplikácii destilovanej vody je potrebné trysky čistiť raz za 6 rokov. Pri použití silnejších chemikálií je možné použiť titánové trysky, ktoré zabezpečujú vysokú odolnosť a predlžujú životnosť.

Zariadenie funguje na princípe prúdenia a vysokého napätia, čo je dokonalý lapač prachu a musí sa často čistiť.

 

Jednotku je možné použiť s akýmkoľvek dezinfekčným roztokom. Odporúčame certifikovaný prostriedok DEZANOL.

Niektorí ľudia sú citliví na zápach ozónu a spôsobuje im nevoľnosť.

Účinok jednotlivých typov dezinfekčných roztokov je dlhodobejší.

Účinok je krátkodobý a ihneď po vyvetraní je daný priestor virucídny.

Zariadenie je možné používať aj po skončení epidémie ako zvlhčovač vzduchu. Zvlhčovanie vzduchu napomáha zdravšiemu pracovnému prostrediu a zníženiu chorobnosti ľudí na pracovisku

Zariadenie je jednoúčelové.

Pokiaľ máte k sekundárnej dezinfekcii priestorov suchou hmlou otázky, obráťte sa na nás! Naši špecialisti Vám radi zodpovedia všetky otázky. Kontaktujte nás na 02/2120 1800 alebo info@realtimetec.sk.

Späť

Naši partneri

Realtime Technologies SK, s.r.o.

Ambrova 8, 83101 Bratislava

IČO: 452 95 786
IČ DPH: SK202 292 8413

Tel: +421 2 2120 1800
E-mail: info@realtimetec.sk

LinkedIn   Facebook  YouTube YouTube

© 2018 - 2023 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Změnit nastavení cookies